First Lady Macron’dan moda çıkışı: Mini etek ileri yaştaki kadınları özgürleştiriyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un kendisinden 24 yaş büyük eşi 70 yaşındaki Brigitte Macron, mini etekle ilgili yorumuyla tartışma yarattı.

Kısa elbise ve yüksek topuklu ayakkabıdan vazgeçemeyen Fransız First Lady, Madame Figaro dergisine yaptığı açıklamada mini eteğin ileri yaştaki kadınları özgürleştirdiğini söyledi. Ünlü lüks moda markası Louis Vuitton’un moda direktörü Nicolas Ghesquière ile ortak röportajında Macron, kendi tarzının “kadın özgürlüğünü ifade ettiği” yorumunu yaptı.

Yurt dışına yaptığı gezilerde kıyafetlerinin hep dikkat çektiğini söyleyen Brigitte Macron, “Bence benim yaşımdaki kadınlar giyim tarzmı çok beğeniyor. Bu tarz onlara özgür kadın izlenimi veriyor” dedi. Eşinin de modaya önem verdiğini kaydeden First Lady, “Benim giydiklerime dikkat eder. Bu bir kadın için çok hoş” diye konuştu.

KIYAFET TERCİHLERİ ELEŞTİRİLMİŞTİ

Modacı Nicolas Ghesquière’in kendisine bol ve asimetrik kıyafetler giymesini önerdiğini kaydeden Macron, mini eteklerden vazgeçmeye niyeti olmadığını, dış görünüşüne her zaman büyük önem verdiğini ifade etti.

First Lady Macron, daha önce resmi etkinliklerde mini etek giymesi nedeniyle eleştirilmiş, özellikle 2018’deki NATO zirvesinde liderlerin eşleriyle katıdığı toplantıdaki kıyafeti tartışma yaratmıştı.

Macron o dönemde giyim tarzını değiştirmeyi düşünmediğini söyleyerek eleştirilere yanıt vermişti.

Öte yandan pahalı markaları tercih eden Brigitte Macron’un moda tavsiyeleri Fransız basınında eleştirilere yol açtı. Bazı yayın organları Macron’u, Fransız Devrimi sırasında Kraliçe olan ve şatafata düşkünlüğüyle tanınan Marie-Antoinette’e benzetti.

Birçok gazete, ülkede artan bütçe açığına ve hükümetin yaptığı kesintilere dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x