Kasımpaşa’da Sami Uğurlu’dan Galatasaray itirafı! Şampiyonluk yarışı yorumu

Kasımpaşa Teknik Direktörü Sami Uğurlu, Galatasaray maçı öncesi suskunluğunu bozdu. Süper Lig’deki kümede kalma yarışının da şampiyonluk yarışı kadar önemli olduğunu belirten Sami Uğurlu, “Büyük bir kitle şampiyonluk yarışına odaklanmış durumda ancak muhteşem bir küme düşmeme yarışı da mevcut şu anda. Şu an tüm teknik direktörler birleşsek ve bir tahmin yapsak herkesin tahmini birbirinden farklı çıkar. Maçlar içinde aynı şeyleri söyleyebiliriz. Karagümrük-Konyaspor maçı var mesela ama kimin kazanacağı hiç belli değil” dedi.

Şampiyonluk yarışını umursamadıklarını belirten Sami Uğurlu, TRT Spor’a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Herkes şu duruma odaklanıyor, ‘Galatasaray-Kasımpaşa maçında Kasımpaşa kazanırsa Fenerbahçe şampiyonluk olur’ bu durum bizi hiç ilgilendirmiyor. Bizim Galatasaray ile oynayacağımız maç bizi ilgilendiriyor. Bizim kendi hedefimiz var. Sadece Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yarışına bağlanması normal çok fazla kitle var ancak biz kendi hedeflerimiz doğrultusunda maç kazanmak için sahaya çıkıyoruz.”

Galatasaray’ın mevcut performansı hakkında konuşan Sami Uğurlu, “Galatasaray çok zorlu bir rakip. Çok güçlü bir kadroya sahip, takım olarak iyi oynamasalar bile bireysel olarak fark yaratabiliyorlar. Galatasaray’ın hafta sayısı tek hanelere indiği zaman farklı bir boyuta geçiyorlar. Son düzlüğe girildiği zaman bambaşka işler yapıyorlar. Beşiktaş maçıyla birlikte sürekli ivmelenerek yukarı çıkıyorlar. Galatasaray’ın çok güçlü olmasına rağmen sabit bir oyun planı var bizim burada ne yapabileceğimiz çok önemli” açıklamasını yaptı.

Galatasaray’da Dries Mertens’in performansına ayrı parantez açan Sami Uğurlu, “Bizim kendi oyunumuz var ancak bu tür maçları kazanabilmek için oynadığımız oyunun en iyisini ortaya koymak zorundayız. Galatasaray’ı yenmek zor ancak bizim kendi oyunumuzu oynamamız takım olarak oynamamız gerekiyor. Kalecisinden ön tarafına kadar çok güçlü bir takım Galatasaray. Mertens’in performansı çok yüksek ve her geçen gün daha da yukarı çıkıyor” yorumunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x